Тема «Інвестиції у логістику»

 

У що Ваша компанія, і Ви як керівник логістики, вважаєте за необхідне інвестувати?

– Якщо говорити про необхідність інвестицій, то моя однозначна відповідь – інвестувати у персонал та навчання співробітників логістики. Якщо говорити про інвестиції в інфраструктуру логістики, це рішення має бути узгодженим зі стратегією компанії. Як би вам не хотілося інвестувати та розвивати свій склад, наприклад, а стратегічний фокус компанії – нарощування дистрибуції та маркетинг, інвестиції у складську логістику будуть не доцільні. І тут взагалі ефективніше віддати свій склад на аутсорсинг і зосередиться на клієнтському сервісі.

 У які напрями логістики варто насамперед інвестувати?

– Вибір напрямку інвестицій тісно пов’язані з стратегічною діяльністю підприємства міста і однозначно, інвестиції у логістику що неспроможні розглядатися окремо власними силами. Але й на тактичному рівні періодично виникає потреба інвестицій у поточну інфраструктуру. Наприклад, збільшення кількості стелажів, вантажно-розвантажувальної техніки, пов’язане зі збільшенням товарообігу. У цьому випадку такі інвестиції є плановими і вносяться до бюджету видатків на наступний фінансовий період.

 Як визначити потребу інвестицій?

– Напрямок інвестицій визначається шляхом аналізу плану продажів на наступний звітний період. Простим питанням: чи впорається існуюча логістична інфраструктура із запланованим товарообігом? Якщо ні, то визначаються напрями інвестицій. Якщо так, і залишається надмірна потужність, можна думати про суборенду обладнання та площ.

 Чим, з точки зору успішної інвестиції в логістику, можете пишатися?

– 2015-2016 роки були, м’яко кажучи, не найлегшими для української економіки, тому говорити про інвестиції не доводилося, скоріше фокус був на підвищення ефективності роботи. Моя найуспішніша інвестиція в цей період це комплексна навчальна програма Supply Chain Management, яку я створила для своїх колег логістів і не тільки, які шукають способи покращити логістику компанії, в якій працюють і підвищити власну ефективність.

 Як розраховуєте термін окупності інвестицій?

– Окупність інвестицій – це період, за який ви повернете вкладені кошти. Відношення суми інвестиції до суми доходу у період. При розрахунку необхідно враховувати власний чи позиковий капітал. Що коротший період повернення інвестицій, то легше обґрунтувати ці інвестиції. Якщо період повернення інвестицій у логістику довгий, тоді в бізнес-модель необхідно закласти альтернативні варіанти аутсорсингу або оренди. Насправді, в ситуації обмежених коштів найчастіше буває вигідніше вирішити питання логістики з допомогою аутсорсингу.