Як логістику перетворити на конкурентну перевагу для FMCG або шляхи підвищення бізнес ефективності.

 Тези:

 – Конкурують у наш час не товари, а ланцюжки постачання. Цей стан справ висуває роль supply chain на перший план і покладає велику відповідальність в сфері впливу на бізнес результат компанії.

 – Від злагодженої, чітко спланованої та системної роботи ланцюжка поставчання безпосередньо залежить ефективність усієї операційної діяльності.

 На цій зустрічі розглянемо найкращий світовий досвід та сучасні виклики у сфері управління ланцюжками поставчання. А також прийоми для керівників, для тих, хто готовий впроваджувати позитивні зміни вже сьогодні.

1. Актуальні виклики логістики зараз

2. Фокус на ефективність

3. Make it sexy

 

1. Тренди світової логістики 

 •  Автоматизація
 •  Block chain технології;
 •  Роботизація;
 •  3-D принтери;
 •  Lean logistic;
 •  Green logistic.

 Автоматизація процесів у логістиці набирає своїх обертів та розвивається завдяки IT технологіям. Цей тренд буде актуальним в Україні найближчими роками, оскільки відповідає ризам сучасної реальності – брак робочої сили та процеси, що потребують автоматизації. Для розвинених світових економік цей тренд також присутній, тільки виражається складнішими IT технологіями, такими як, наприклад block chain.

 Робоча сила, ручна праця стають все дорожчими і дорожчими, тому роботизація є логічним відгуком на необхідність заміни дорогої ручної праці.

 Lean Logistic – світовий тренд підвищення ефективності логістики за рахунок оптимазації процесів та підходів. Цікавий факт, що модний термін Lean logistic є відлунням філософії Кайдзен, яка була створена ще в 60-ті роки. Але з того часу не те щоб не втратила актуальність, а лише стає більш популярною та затребуваною.

 Green Logistic –  європейський тренд  зниження рівня відходів та шкідливих викидів у ланцюзі постачань.

 На жаль, учасники ланцюжка постачання (виробництво, переробка, транспортування тощо) є головними джерелами забруднення нашої планети.

 Це про свідомий вибір кожного з нас.

2. Інтерес до логістики та ланцюга постачання зростає щороку.

Ви замислювалися чому?

За останні 5 років кожен з вас впровадив у логістиці більше змін, ніж за попередні 20 років.

Управління ланцюгом постачання означає управління процесами руху інформації, матеріалів та послуг від виробника до кінцевого споживача.

Основну роль підвищення операційної ефективності віддано саме логістиці. Логістика безпосередньо впливає на прибуток підприємства та часто визначає її безпосередньо фокусуючись на зниженні собівартості та операційних витрат.

 Величезне поле підвищення ефективності – це управління товарними запасами. Оскільки саме середній рівень товарного запасу визначає як швидко ми повернемо кожну гривню інвестовану в запаси, а також скільки ми витратимо на зберігання та транспортування товару.

 Виховання mindseta підприємця у кожного логіста та закупника. Правильний фокус та бізнес орієнтир у довгостроковій перспективі дозволять компанії розвиватися

 3. Make it sexy.

Вже мало просто налагодити процеси в ланцюжку постачання, впровадити сучасні технології та навчити співробітників.

Потрібно працювати над тим, щоб перетворити логістику на конкурентну перевагу

 Все що ви робите в логістиці має бути бажаним і актуальним, одним словом SEXY для Клієнта

 Що робить нашого клієнта задоволеним?

Це базове задоволення 7R. The Chartered Institute of Logistics & Transport UK (2019) визначив це як: Getting the Right product in the Right quantity, in the Right condition, at the Right place, at the Right time, to the Right customer, at the Right price. Що означає “Отримання правильного продукту в належній якості в необхідному місці і часі правильним споживачем за відповідною ціною”;

Але ви повинні також приносити задоволення, що не включено в базовий пакет конкурентів і те, що здатне реально стати вашою перевагою;

 1. Відчуття важливості Клієнта (чудове обслуговування);
  2 Естетичне задоволення (форма, аромат, колір);
  3 Зручний супровід , клієнтоорієнтованість, особливе пакування, спосіб доставки, залучення в процес.